Webinar: Kompetencje miękkie w Twoim POZ. Czy warto i jak zacząć? 03.06.2024 r. godz. 18:00

Nagranie webinaru: Nowoczesne metody leczenia pacjentów z zaburzeniami lipidowymi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru „Nowoczesne metody leczenia pacjentów z zaburzeniami lipidowymi - praktyczne aspekty kwalifikacji do programu lekowego B.101”.

Hipercholesterolemią nazywamy zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi (w osoczu). Nie jest to choroba, ale stan nieprawidłowy, który może towarzyszyć lub sprzyjać różnym chorobom, np. układu krążenia, jak zawał serca, udar mózgu i inne. Hipercholesterolemia jest jedną z dyslipemii, czyli stanu, w którym stężenia lipidów i lipoprotein we krwi przekraczają wartości uznane za pożądane.

W programie lekowym leczenia hipercholesterolemii u pacjentów z wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym pojawiły się korzystne zmiany. Poszerza się grupa tych chorych objętych terapią nowoczesnymi lekami.

Od 1 września 2023 obowiązuje nowa wersja programu lekowego B.101 Leczenie pacjentów z zaburzeniami lipidowymi. Daje ona możliwość włączenia leczenia lomitapidem u pacjentów z homozygotyczną postacią rodzinnej hipercholesterolemii. Podczas tego wydarzenia, prelegenci omówili to oraz wiele innych ważnych aspektów dotyczących kwalifikacji do programu lekowego.

Prowadzący:

  • dr n. med. Hanna Szczepanik-Osadnik, Instytut Chorób Serca USK
  • lek. Wojciech Malchrzak

 

Nagranie dostępne tylko dla zalogowanych uczestników.

 

Serdecznie zapraszamy!

Partner wydarzenia