Webinar: Zapobieganie zakażeniom RSV - 25.06.2024 r. godz. 19:00

Webinar o opiece koordynowanej: ABC Lekarza Rodzinnego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Serdecznie zachęcamy do udziału w cyklu szkoleń online poświęconych opiece koordynowanej pod nazwą ABC Lekarza Rodzinnego.

Celem projektu jest szeroka edukacja lekarzy w obszarze chorób cywilizacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób przewlekłych z dziedziny diabetologii, endokrynologii i kardiologii. Projekt będzie cykliczny, a pierwsza edycja odbędzie się już w tym roku, w formie webinarów.

Wydarzenie jest realizowane we współpracy z firmą Merck, a Kierownikiem Merytorycznym całego wydarzenia jest dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW.

Podczas tych spotkań będą poruszane merytoryczne aspekty opieki nad pacjentem dostosowane do bieżących potrzeb lekarzy rodzinnych, zagadnienia z opieki koordynowanej, które ułatwią lekarzom zrozumienie możliwości, jakie daje ten program w codziennej pracy, w kontekście wykorzystania nowych świadczeń dla szybszego diagnozowania i leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi.

W tym roku zaplanowane są 3 werbinary, na pierwsze spotkanie z cyklu zapraszamy juz 19. kwietnia 2023 r. o godz. 18:30. Poniżej znajdą Państwo link do rejestracji na wydarzenie.

Tematami najbliższego spotkania będą:

  • Cukrzyca typu 2 w POZ- postępowanie w świetle nowych zaleceń– Prof. dr hab. n. med. Maciej Małecki- Przedstawienie najważniejszych zmian w najnowszych zaleceniach PTD dotyczących postępowania terapeutycznego u pacjentów z cukrzycą typu 2.
  • Pacjent z guzkami tarczycy- miejsce USG w diagnostyce– Prof. dr hab. n. med. Marek Dedecjus- Praktyczne wykorzystanie USG w codziennej praktyce lekarza rodzinnego z uwzględnieniem zmian ogniskowych w tarczycy.
  • Jak optymalizować leczenie pacjenta z niewydolnością serca w POZ w zależności od frakcji wyrzutowej lewej komory– Prof. dr hab. n. med. Anna Tomaszuk–Kazberuk- Najważniejsze rekomendacje prowadzenia pacjentów z niewydolnością serca w aspekcie opieki koordynowanej w gabinecie lekarza rodzinnego.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Dodaj komentarz

Przewlekła chroba nerek

Kurs dla lekarzy POZ

Dołącz do PTMR

Zapraszamy do dołączenia do PTMR, udziału w pracach Sekcji, uczestnictwa w szkoleniach, w tym online.